Sekce

Slovník česko–quenijský

0 A B C Č D E F G H CH I J K L M

PDF Papír A4 Papír A5 Obrazovka

Kořenovník

0 A B D E G 3 I J K L M N Ñ O P R S T U W

rejstřík A–M N–S Š–Ž

PDF Papír A4 Papír A5 Obrazovka

Hledat

Přihlásit

Už. jméno:

Heslo:


Registrace

Sekce » Různé

Slovník česko–quenijský

Tento článek je už poněkud zastaralý. Nahrazuje jej článek s odkazy na kompletní slovník ve formátu PDF a HTML verze úvodních oddílů slovníku. Aktuální texty Slovníku česko–quenijského jsou kromě toho přístupné z nabídky vlevo.

Kdysi dávno jsem se dal do sepisování slovníku pro překlad z češtiny do quenijštiny podle primárních zdrojů. Na starém webu Quenyalambë visel (a visí) dosavadní výsledek mého snažení, slovník ve formátu PDF, i když ještě rozpracovaný. Nyní není sice o moc dokončenější, ale jeho hotové části začnu postupně dávat na tyto stránky ve formátu HTML.

Kořenovník

Tento článek je zastaralý. Na soubory Kořenovníku vedou odkazy z aktuální stránky. Texty Kořenovníku jsou kromě toho přístupné z nabídky v levém sloupci každé stránky.

Kořenovník - obálkaJako slova se píšou do slovníku, tak kořeny se píšou do kořenovníku. V tomto Kořenovníku jsou vypsány všechny kořeny, na které jsem narazil v Etymologiích, PE17, WJ i jinde. Kořeny z nejstarších slovníku jsem upravil tak, aby se hodily do nového uspořádání. Kořenovník používám hlavně při skládání nových slov, když potřebuju slovo, které se v hotové quenijské podobě nedochovalo.

 

 

Na úvod

Buk na Frýdlantském cimbuříVážení přátelé, právě jste zabloudili na Quenyalambë, internetové stránky zabývající se eldarskými jazyky Tolkienovy Ardy, především quenijštinou. Stránky byly původně umístěny na serveru Webzdarma. Nyní však se stěhují na tuto adresu a využívají český redakční systém K:CMS.

 

 

1